CHP HEYETİ ERBİL’DE

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı Başkanlığında bir heyet çalışma ziyaretinde bulunmak için bugün Erbil’e gitti.

<CHP HEYETİ ERBİL’DE


Heyette Salıcı’ya Dış Politika Baş Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken ile Enver Ömür Polat eşlik etti. Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti Erbil’de Bölgesel Yönetim yetkililerinin yanısıra, KDP, KYB, Goran Hareketi temsilcileri ve Yezidi İnanç Önderleri ile yapılacak görüşmelerinin ardından Kerkük’e geçerek Irak Türkmen Cephesi’ni ziyaret edecek.
Ziyaret ile ilgili yapılan açıklamada, “Partimiz, Ortadoğu barışı ile ülkemizin bölgesel hak ve menfaatlerini önceleyen bir siyaset anlayışını benimsemektedir. Kuzey Irak’ta yapılacak görüşmelerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bölge barışına katkı sunmak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı (OBİT) kurulmasının önemine değinilecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, komşularla diyalog kanallarımızın açık tutulmasının önemine inanarak, Ortadoğu’da suların durulması için Ana Muhalefet Partisi olarak büyük bir hassasiyet ve sorumlulukla üzerine düşen her türlü yapıcı katkıyı sunmaya devam edecektir.” denildi.