Çöküş

Millet büyük bir çöküş içinde. 

Çöküş
Bayram Coşgun

Çöküş

Ekonomiden aile yapısına kadar her alanda kendini gösteren bu çöküş sokakta, ekranlarda yüzümüze çarpılıyor.

Aldatma ya da boşanma cinayetleri, affınıza sığınarak yazıyorum küçücük çocuklara tecavüzler, intiharlar, hırsızlıklar, Thodex gibi profesyonel vurgunlar,  makam aracında pudra şekeri(!) çekmeler… Haber bültenleri bu ve benzeri olaylarla dolu.

Mesele sadece haber bültenleriyle sınırlı değil. Sabah akşam saatlerce süren kadın programlarında sergilenen rezilliğin haddi hesabı yok.

Öyle olaylar vatandaşa sunuluyor ki, aklınız durur. Bu programlarla her türlü ahlaksızlık sıradanlaştırılıyor, normalleştiriliyor.

Üstelik de bu rezilliğin başrolünde ağırlıklı olarak Anadolu'nun mütevazı köylerinden kalkıp gelen vatandaşlar var.

Bu manzarayı görünce durumun vahameti daha da artıyor. Açıkçası insanın inanası gelmiyor ve acaba bu olaylar bir kurgu mu diye de sormadan edemiyor.

Türk milletine yapılan ekran operasyonu bu programlarla sınırlı değil elbette, Bir de diziler var.  Bu diziler zaten yıllardır Türk aile yapısını dinamitleyen ahlaksızlıklarla dolu. Buna son zamanlarda bir de psikolojik diziler eklendi. 

Ekranlardan sokaklara geçtiğimiz de de durum farklı değil. Bakın Ramazan ayındayız ve nüfusunun yüzde 99'unun Müslüman olduğu söylenen bir ülkede yaşıyoruz. Sizce sokaktaki manzara bu yüzde ile örtüşüyor mu? 

***

Nereden bakarsanız bakın büyük bir hızla felakete sürükleniyoruz. Milletimizi ayakta tutan tüm unsurlar ağır bir bombardıman altında. 

Yazımızı Prof. Dr. Haydar Baş'ın bu konuda yüzlerce defa yaptığı bir ikazla noktalayalım.

Bakın Haydar Hoca Haziran 2008'de Trabzon'da yaptığı bir konuşmada neler söylemiş, "Aile, devlet, din, ordu ve adalet sistemi bir milleti ayakta tutan temel unsurlardır. Bu kurumlar zaafa uğrarsa milletin varlığı tehlikeye girer. Eğer bu kurumlar sağlam olarak vazifesini yaparsa millet de dipdiri ayakta kalma imkân ve fırsatı bulacaktır. Hayır, kurumlardan biri veya birkaçı vazifesini yapmadığı takdirde millet de yok olma sürecine sürüklenmek mecburiyetinde kalacaktır."

Saygılar…