Peygambere Yapılan Ekonomik İhanet

Dünyanın başına bela olan olabilecek her alanda karşımıza çıkan hem dünyevi hemde uhrevi hayatlarımızın yıkımına yol açan bir sistem olan faize dayalı sistemler hem planlanmış hemde serbest ekonominin elinde oyuncak olan müslümanlar islam dininin peygamberine ihanet içindedir.

Peygambere Yapılan Ekonomik İhanet
Ergünay Elma

Peygambere Yapılan Ekonomik İhanet

 

Dünya monopol ( tekelleşme) sürecinde yüzyıllardır kıvranıyor bunun anlamı Dünya kaynaklarının sınırlı olduğu kapitalist fikrininin dünya kamuoyuna kabul ettirilmesidir. Monopoleliğin sonucu dünya kaynaklarına ulaşılmasının engellenmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya kaynaklarına ulaşmanın vesilesi olan çalışmanın karşılığı olan paranın monopol olması faizle izah edilebilir. Para burda tekelleşmiş ve bankalar aracılığı ile tek elde toplanmış para bir mal gibi satılmaktadır. Borç olarak bir ev almak yada araba yada yatırım yapmak için kullanılan paranın geri iadesinde faiz uygulanması artı yanında kullanma bedeli masraflarları ile  beraber ,yükü artan geri paranın piyasaya yansıması enflasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. 

İslam peygamberi faizi  kaldırmış , bu zulmün önüne geçmiştir. Ama geldiğimiz noktada Faiz bir dünya gerçeği diye peygamber e ihanet etmek ve buna sessiz kalmak peygamberimize yapılan en büyük ihanetlerdendir. 

 

Ortada  olan gerçeklere rağmen hala ki bakınız Prof Haydar Baş’ın milli ekonomi modeli “ Finansal Kriz Yönetimi” ( sayfa 506-512) dünyada büyük krizlerin baş nedenlerinden olan Monopol ve faiz denklemi dünya ekonomilerini çökertmiştir.

 

İslam coğrafyasında yaşayan başta Türk milleti olmak üzere müslümanların islam peygamberine olan ihaneti bir kenara bırakıp Faizin bir dünya gerçeği olmadığını , faizin sömüren ülkelerin zulüm sistemi olduğunu kabul edip buna karşı ortaya konmuş uygulanıyor olması ilede” Milli ekonomi modeli” insanlığın ekonomik anlamda kurtuluşunun da reçetesi olduğunu bilip çok acil bir şekilde uygulanmalıdır.