Provakatör müsün!

Şii-Sünni çatışması, emperyalistlerin en büyük hayalidir. İsrail’in, devlet politikası olarak benimsediği Yinon Planı’na göre de, Şii ve Sünni dünyanın birbirine düşürülmesi hedeflenir.

Provakatör müsün!
Yusuf Karaca

Provakatör müsün!

İsrail’i Büyük İsrail yapmak için, uygulamaya sokulan Büyük Ortadoğu Projesi’nin de öncelikli hedefi, bir Şii-Sünni çatışması çıkarmaktı.

Türkiye-İran savaşını başaramadılar. Türkiye-Suriye savaşı istediler, bu da mümkün olmadı. Türkiye içinde “sarıklı-cübbeli” ajanlar, çok çığırtkanlıklar yaptı Suriye için ama başaramadılar.

Böyle bir savaşın önünde engel olarak gördükleri merhum Prof. Dr. Haydar Baş’a da ateş püskürdüler. “Şii oldu!” dediler. Oysa Haydar Hoca merhum, Şii ve Sünni alimleri toplamış, Bursa’da program yapmış, “Şii-Sünni kardeştir, ayıranlar kalleştir” demişti.

“Müslüman’ın kanı Müslüman’a haramdır” demişti. Şii-Sünni alimler birlikte kardeşlik görüntüleri verdiler. Allah’ın kitabının kardeşlik mesajını duyurdular.

Bunu kim istemez?

Bölge üzerinde hesabı olanlar ve onlara kukla olanlar. “Dinlerarası Diyalog” derler Papa ile sarılırlar, öpüşürler, el etek öperler çıt yok. Papa ile olursan “diyalog” oluyor ama Şii ile olursan fitne oluyor.

Madem kardeşlikten yanasınız, dinlerin kardeşliğinden dem vuruyorsunuz, mezheplerin kardeşliğine neden karşısınız? Çünkü İslam mezhepleri arasında birlik, emperyalist plana aykırı. Yinon’a, BOP’a aykırı…

Başka?

ABD-İsrail’e aykırı…

Büyük İsrail’e aykırı…

Şii-Sünni alimlerin birlikte poz vermeleri, bir bilek bir yürek olmaları, atom bombasından tehlikeli gelir onlara. Sadece Şii-Sünni arasında değil. Şii ile Şii arasında da ayırımlar oluşturulmuş. Mesela Irak Şii’lerini, İran “resmi” Şii ideolojisi, Londra Şii’leri diyerek yaftalar.

Konuştuğun zaman sana Ali adaletinden ve ahlakından dem vurur ama Hz Ali’nin türbesinde türbedarlık yapan insana, yapmadığı hakaret kalmaz. Sizin Ali’ye bile saygınız yok!

Üstelik bunu Türkiye’de oturanları yapar. “İran ajanı mısın!” diyeceğim, neticede komşumuz Müslüman bir ülke, incinen olur.  İran ajanı olsa neyse, herif düpedüz  Papa ajanı!

 

Papa, Irak’a gitti, önünde Iraklılar oynadılar. Orada bazı alimlerle(!) oturdu konuştu, “Diyalog” dedi. Yani Vatikan Misyonu için Papa, Irak’taydı. Dinlerarası Diyalog için Irak’taydı. Ve bu gizlenmedi, “diyalog” mesajları verdi. Vatikan da Büyük İsrail projesinde hizmetçidir ayrıca.

 

Enteresandır Türkiye’den kendine “Şii” diyen bazı tipler bu ziyareti övüp durdular. Tıpkı ülkemizde FETO’cuların 1997’den itibaren yaptıkları “diyalog” savunmalarını, bu Şii arkadaşlar yaptılar.

Bir tanesi, şimdi ismini burada yazsam bir şey yerine koymuş olacağım, o yüzden bunu yapmayacağım. Papa ziyaretinden “hikmetler” arıyor. Bizim arkadaşlara da, cevaplar yetiştiriyordu, Papa Irak’tayken.

Özetle Papa ile buluştular, bu iyi ama Şii alim gelip Türkiye’de, “Tevhidin merkezi Ehl-i Beyt” diyen merhum Haydar Hoca’nın evladıyla kucaklaştı, bu iyi değil!

Efendim o Irak Şii’siymiş, İran molla rejimini kabul etmiyormuş, bana ne bundan!

İran’ın meselesi İran’ı, Irak’ın meselesi Irak’ı ilgilendirir.

Benim ülkemde, bu fitnenin işi ne!

Provokatör müsün!

İran yönetimi, Ehl-i Beyt’i kendi tekelinde görebilir. Irak Şii’leri kendi emirlerine girmiyor diye ‘Londra Şii’si mi oluyor? Onlar Ali Şia’sıdır, belki sizler Krallık Şii’sisiniz! Belki si fazla ama neyse, beni ilgilendirmez.

Emperyalist akla uşaklığa hizmet eden, her türlü ayrılığı, ayaklarımızın altına almamız gerek. Şii-Sünni bir bilek bir yürek olmalıyız.

Baş Hoca’nın çalışmaları, iki dünyayı birbirine yaklaştırdı, kardeş yaptı. Bu kardeşliği, hiç bir kalleşliğe feda edemeyiz. Kapımız, Şii-Sünni veya Alevi-Sünni, herkese açık, gelen her canla kucaklaşırız.

Çamurlu gözlerle meseleye bakanlar, ancak çamur görürler. Sünni dünya içine sokulan “Diyalog” fitnesine karşı nasıl mücadele verdiysek, Şii dünya içine sokulan “Diyalog” fitnesine karşı da, uyarıyoruz, herkesi!

Dost acı söyler, kimse farklı yorumlamasın.

Konuyla ilgili diğer yazı linlerini okumanızı tavsiye ederim:

https://www.millibasin.com/yuzlerinizi-aliden-papaya-cevirmeyin/

https://www.blogger.com/blog/post/edit/9017364071993534519/7957638323595683063